: Proslava sedamdesete godišnjice naše škole :

naslovna strana >> aktuelno>> Proslava sedamdesete godšnjice naše škole

Četvrtak, 16.10.2003.

Od 18h do 20h u holu ispred svečane sale.

ETNO ĆOŠE

Članovi etno radionice predstavili su svoje nove radove, stare predmete do kojih su došli istražujući tradiciju i običaje u krajevima iz kojih potiču, neke zanimljive fotografije.

Specijalni gost bio je prof.dr.Ljubinko Radenković, direktor balkanološkog instituta.

Zainteresovane su uputili u tajne tradicionalnih ručnih radova.

Organizovano je takmičenje u vezu između dečaka koji su te večeri naučili ovu veštinu.

Gosti su se služili gibanicom, vanilicama...

Još fotografija

Četvrtak, 16.10.2003.

DOBROVOLJNO DAVANJE KRVI

Učenici i zaposleni imali su priliku da budu dobrovoljni davaoci krvi u svojoj školi.

Petak, 17.10.2003.

Od 16h do 18h u hemijskom kabinetu.

HEMIJSKA RADIONICA

Pomoću aparature za destilaciju, članovi hemijske sekcije  izdvajaju eterična ulja.

Po starim, ali i svojim, originalnim, receptima proizvode oko 70 kozmetičkih proizvoda (šminku, losione, kreme, šampone, parfeme), mešavine ulja za osvežavanje prostorija, mirišljave sveće, soli za kupanje, a sve na bazi aromatičnih ulja.

Tokom prezentacije, ispričali su posetiocima istorijat navedenih proizvoda i pružili im priliku da isprobaju njihove proizvode.

Još fotografija

Petak, 17.10.2003.

15h, u holu ispred biblioteke

OVO SAM JA, A KO SI TI?

Projekat "Ovo sam ja, a ko si ti?", koji posredstvom Grupe 484 finansira Evropska unija, odvijao se kroz ciklus radionica u pet škola, pet gradova. Po završetku ciklusa radionica, učesnici su na jednonedeljnom kampovanju u Golupcu napraviti izložbu fotografija.

Izložba je bila prikazana u Užicu, Preševu, Somboru, Novom Pazaru, na Zlatiboru.

Svoje prikazivanje u Beogradu započela je u Šestoj beogradskoj gimnaziji, čijih je 15 učenika učestvovalo u projektu.

Ako ste propustili da posetite ovu izložbu, moći ćete da je vidite u decembru u SKC-u.

Subota, 18.10.2003.

17h, svečana sala škole

SVEČANA

AKADEMIJA

Pred prepunom salom, u kojoj su se našli mnogi sadašnji i bivši đaci, profesori i direktori naše škole govorio je sadašnji direktor škole, a zatim su učenici izveli program koji se sastojao od horskih i solo kompozicija, recitala-vremeplova, modne revije članova etno radionice i projekcije starih i novih fotografija.

TV EMISIJA

Od 20.10. do 22.10.2003. smo sa ekipom školskog programa RTS-a snimali emisiju o aktivnostima u našoj školi.

Emisija je prekratka za sve što smo imali da im pokažemo. Odabrali su:

dramsku sekciju,etno radionicu, novinarsko-informaticku sekciju (SWT) i aktuelna desavanja - javni casovi iz geografije, prezentacije proizvoda u hemijskom kabinetu... uostalom zašto da vam sve otkrijemo? Vi cete to imati prilike da vidite krajem novembra  na RTS-u, pa  nam javite kako vam se dopalo.

Nama je bilo zabavno, naučili smo što-šta o televiziji, družili se sa prošlogodišnjim maturantima koji su nam malo pomogli  i tri dana nismo išli u školu, što nam je najteže palo ;)))

MONOGRAFIJA ŠKOLE

Pozivamo sve bivše đake, profesore, njihove potomke i rođake da nam pomognu u prikupljanju materijala za izradu monografije škole povodom sedamdeset godina njenog postojanja.

Sve fotografije, stara svedočanstve, tekstove, izveštaje, koje ne žalite da ostavite školi trajno, mi ćemo fotokopirati ili skenirati i vratiti!

Ako imate nešto zanimljivo što bi pomoglo izradu monografije, obratite se Direktoru škole na 2411-734

Nadalje, događanja u školi pratite na stranici "aktuelno"
>> nazad na početnu stranu