: Sekcije : Reproduktivno zdravlje : Plan akcija učenika : Ekskurzije :

naslovna strana >> aktivnosti >> PROŠLOGODIŠNJE AKTIVNOSTI

Sekcije:
 Novinarska sekcija je počela sa radom u februaru 2002. godine, a cilj ove sekcije je izdavanje školskih novina. Profesor koji vodi ovu sekciju je Ljiljana Pavlović. Novinarsku sekciju čini 7 članova redakcije , i veliki broj saradnika. Uredivačka politika novina je prepuštena učenicima , ali odlukom redakcije strogo je zabranjeno iznošenje političkih ideja i stavova. Novine su pre svega posvećene Šestoj beogradskoj gimnaziji, njenim učenicima i profesorima. One se bave aktuelnim događajima u školi kao i značajnim dešavanjima u gradu. U njima će moći da se nađu i intervji sa poznatim beogradskim ličnostima, veoma poučni tekstovi o problemima mladih, rezultati anketa sprovedenih po školi, literarni radovi, rubrika psihologa, recenzije filmova, pozorišnih predstava.

Prvi broj novina je izašao i možete ga kupiti u školi za 20 dinara.

U našoj školi već duži vremenski period postoji hor, koji je do nedavno vodila profesor Ivana Plasonja. Hor sada vodi profesor Marija Jovanović. Dva ili tri puta godišnje održava se audicija za prijem novih pevača u hor, gde profesor procenjuje glasovne mogućnosti kandidata i odlučuje ko će postati član. Sve bitne manifestacije propraćene su nastupom hora. Na probama devojke iz hora pevaju i uvežbavaju pesme različitih muzičkih žanrova.

Dramska sekcija je jedna od najstarijih sekcija ove skole. Članovi ove sekcije nekada su bili i današnji veliki glumci (Ružica Sokić, Snežana Savić, Dragan Bjelogrlić ...). Ovu sekciju vodi profesor srpskog jezika Olivera Levi, koja je glumcima pružila slobodu da iskažu svoje ideje i da rade kreativno, zanimljivo i sa uspehom. Jednom godišnje se održava audicija za prijem novih članova, a po potrebi se organizuju i dodatne audicije. Žiri čine članovi dramske sekcije i jedino oni mogu da donesu odluku o primanju novih čanova. Svi članovi su scenaristi, svako ko želi izražava svoje ideje. Rediteljsku dužnost trenutno obavlja bivša učenica ove škole, Biljana. Godišnje možete videti najmanje dve predstave, za dan Svetog Save i za dan škole, a ukoliko su glumci inspirisani za rad na projektima, može se dogoditi da prisustvujete još nekoj predstavi. Ako posedujete talenat i hrabrost prijavite se za sledeću audiciju, za koju je potrebno da spremite monolog, pesmu, recitaciju i imitaciju.

Sekcija za računarstvo i informatiku osnovana je početkom februara, nju vodi prof. Snežana Marković. Trenutno se radi na projektu uredivanja školskog sajta. Ovaj sajt obuhvata aktuelna dešavanja, istoriju škole, statističke podatke. Budući da je sajt tek nedavno osnovan, razumljivo je to što još uvek nisu zastupljene sve teme, kojih verujte, ima mnogo. Vremenom ćemo se potruditi da vam prikažemo sve što ova škola pruža.

U našoj školi već tri godine, sasvim tiho i nenametljivo radi  Filozofska sekcija . Po svojoj definiciji, na filozofkoj sekciji se - filozofira, a učenike III i IV razreda tome podučava profesor Predrag Krstić

Već dugo u ovoj školi postoji psihološka sekcija, zahvaljujući profesorki psihologije Dragani Kožović. Na početku godine učenici su napravili plakat koji je obuhvatao najzastupljenije teme njihovog rada. U drugom polugodištu članovi psihološke sekcije održali su jedan vrlo efektivni javni čas. Na svojim sastancima oni simuliraju razlicite situacije, na koje instinktivno reaguju pa zatim raspravljaju o svojim reakcijama. Priča se o različitim problemima koje okupiraju mlade i o njihovim najlakšim rešenjima. Ova sekcija ima plan po kome se radi i obrađuje zadate i interesantne teme. U sekciji uglavnom učestvuju učenici druge godine.

Biblioteka :

Spisak najčitanijih knjiga za (2001/2002.):

I razred

1.Sofokle - Antigona - 95uč.

2.Viljem Šekspir - Romeo i Julija- 32uč.

3.Dragoslav Mihajlović - Kad su cvetale tikve - 26uč.

II razred

1.Nikolaj Gogolj - Revizor - 74uč.

2.Lav Nikolajevič Tolstoj - Ana Karenjina - 69uč.

3.Petar Petrović Njegoš - Gorski Vijenac - 58uč.

III razred

1.Mihail Šolohov - Tihi Don - 97uč.

2.Borislav Stanković - Nečista krv - 87uč.

3.Ivo Andrić - Na Dirini Ćuprija - 78uč.

4.Miloš Crnjanski - Seobe - 71uč.

5.Ernest Hemingvej - Starac i more - 65uč.

IV razred

1.Viljem Šekspir - Hamlet - 60uč.

2.Dobrica Ćosić - Koreni - 45uč.

3.Alber Kami - Stranac - 37uč.

"Reproduktivno zdravlje" :
  Od sledeće školske godine u Šestoj beogradskoj gimnaziji krenuće sa radom sekcija “reproduktivnog zdravlja” - Interaktivna radionica seksualnog obrazovanja. Radionicu će voditi psiholog Ljiljana Živanić i učenica Maja Jovanović. Teme koje će se obrađivati na ovim radionicama su: Reci NE… (ako želiš); Beba: biti ili ne biti; Polno prenosive bolesti; Kontracepcija; Bezbedan polni odnos. Radionice će se održavati jednom nedeljno.

Plan akcija učenika:

PROGRAM AKTIVNOSTI ODBORA ZA MLADE I ODELJENSKIH ZAJEDNICA

SEPTEMBAR:   Mesec PRVIH UTISAKA - “SVAKI POČETAK JE TEŽAK”

­ Stariji učenici mlađima – mentorski rad

­ Zaštitni znak odeljenja – oznake na vratima učionica

­ Stigli su prvaci – izložba

­ Generacijsko drvo – nova generacija sadi svoje drvo

OKTOBAR:   Mesec PRIJATELjSTVA – “S TOBOM SAM BOGATIJI”

­ 10 zapovesti prijateljstva – poster

­ Tajni prijatelj –igra

­ “RASTEM, NE OMETAJ” – okrugli sto o dečjim pravima

­ Dan Škole